Jednym z najważniejszych wydarzeń w pierwszym tygodniu marca we Wrocławiu były I. Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg. To trzydniowe spotkanie branżowych liderów, zorganizowane w dniach 4-6 marca 2014 r., przyciągnęło na Stadion Miejski wielu zwiedzających, zainteresowanych pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych i budownictwem energooszczędnym.

Ceremonią otwarcia rozpoczęło się we wtorek (4 marca) trzydniowe wydarzenie energetyczne, zorganizowane we Wrocławiu. Pierwszą odsłonę imprezy zainaugurowała swoim wystąpieniem Małgorzata Bartkowski z firmy REECO Poland: „Targi Innowacji Energetycznych InEnerg mają w tym roku swoją premierę. Celem targów i towarzyszących im wydarzeń jest pokazanie, jak proste i ekologiczne może stać się generowanie, dostawa i użytkowanie energii przyszłości.”

„Mam nadzieję, że targi, które dziś po raz pierwszy wpisują się w kalendarz wrocławski, znajdą w nim stałe miejsce” – powiedział Wojciech Kaczkowski, wicedyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki, który w imieniu Prezydenta Wrocławia przywitał gości zebranych w Strefie VIP miejscowego Stadionu Miejskiego. „Energetyka jest sercem każdej gospodarki” – mówił.