Zawory zaciskowe

Zawory zaciskowe należą do armatury przemysłowej wykorzystywane do mediów płynnych, sypkich i ściernych. Dzięki nim zyskasz wysoką szczelność przepływu a dodatkowymi atutami jest bezobsługowa praca oraz ergonomiczna obudowa.

kontakt

ZAPYTAJ

O PRODUKTY

Z TEJ KATEGORII

Tego typu urządzeni słyną z niezwykłej trwałości przy stosowaniu do mediów ściernych takich jak: proszki, granulaty, cement, piasek, żwir. Możliwość dostosowania materiału wykonania pozwala na zastosowanie w przemysłach chemicznych oraz wszędzie tam gdzie są stosowane media agresywne.

Podział zaworów zaciskowych

  • pneumatyczne
  • mechaniczne

Odcinanie przepływu w zaworach zaciskowych odbywa się poprzez zaciśnięcie („stąd nazwa typu zaworu”) rękawa, który jest częścią czynną zaworu. Do ich sterowania mogą zostać użyte napędy, najczęściej stosowanymi są ręczne (mechaniczne), ale także pneumatyczne.

Możliwości montażowe tych zaworów zaciskowych pozwalają na umiejscowienie na rurociągach pionowych, poziomych i skośnych.

Skontaktuj się z nami jeśli masz wątpliwości co do zastosowania danego urządzenia w swojej aplikacji, nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Zasada działania zaworu zaciskowego

Sekret zaworów zaciskowych to gumowa tuleja, która jako jedyna ma kontakt z danym medium. Jest ona bardzo wytrzymała, więc odpowiednio dobrany zawór będzie pracował wiele lat. Praca zaworu polega na zaciskaniu gumowego kołnierza poprzez ciśnienie powietrza lub za pomocą hydrauliki, czyli nacisku bezpośrednio na elastomerową tuleję.

Korpus zaworu służy za wbudowany siłownik co eliminuje dodatkowe koszty sterowania hydraulicznego, pneumatycznego czy elektrycznego. Wysokiej jakości tuleja pozwala na szczelne domkniecie wokół ciał stałych – zawory zaciskowe są znakomitym rozwiązaniem do wykorzystania przy przepływie ciał stałych. Do sterowania zaworami jest wymagane dosyć wysokie ciśnienie powyżej 25 psi.

Współpraca z nami, togwarancja
twojego sukcesu.

Poliński AMT Sp. z o.o. działa nieprzerwanie od 1985 roku na polskim i światowym rynku, jako partner i przedstawiciel handlowy renomowanych producentów części, podzespołów i maszyn.

Czytaj więcej o naszej firmie

Zapraszamy do współpracy

    Dodaj zdjęcie tabliczki znamionowej urządzenia.

    Akceptuję politykę prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zapytania

    Zgadzam się na otrzymywanie informacji o promocjach, nowych produktach i materiałów marketingowych zgodnie z polityką prywatności